Росія у порушення норм міжнародного морського права продовжує вести розвідувально-бурові роботи на морському шельфі України, йдеться у заяві на сайті Державної прикордонної служби України.

Зазначається, що 16-17 липня цього року було виявлено факт відбуксирування самопідйомної бурової установки «Сиваш» з порту н.п. Чорноморське (тимчасово окупована територія АР Крим) в район Голіцинського газового родовища, яке розташоване виключній (морській) економічній зоні України.

У Держприкордонслужбі зазначили, що у 2014 році вказана платформа, яка належить «Чорноморнафтогаз», була незаконно захоплена РФ під час анексії Криму.

«Дана діяльність пов’язана з продовженням РФ незаконних розвідувально-бурових робіт на морському шельфі України, що є грубим порушенням норм Конвенції ООН з морського права та Закону України «Про виключну (морську) економічну зону України», - йдеться у заяві.

Також наголошується, що під час обстеження району родовища на бурових установках та платформах прикордонники зафіксували перебування озброєних осіб.

За фактами порушення міжнародного Морського права та законодавства України Держприкордонслужба проінформувала профільні міністерства.  Зазначається, що МЗС України готує ноту, яка буде офіційно доведена РФ.

Поділитись: