ENRU

Росія продовжила економічні санкції проти ЄС до 2019 року

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про продовження заходів у відповідь на санкції Заходу до 31 грудня 2018 року.

Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації РФ.

«Продовжити до 1 січня по 31 грудня 2018 року дію відповідних спеціальних економічних заходів, передбачених указом президента Російської Федерації від 6 серпня 2014 року №560 «Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації» і продовжених указами президента», — йдеться в документі.

Уряду РФ Путін доручив забезпечити заходи з реалізації указу і за необхідності вносити пропозиції про зміну терміну дії санкцій.

Напередодні, 29 червня набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти Росії до 31 січня 2018 року. 

На початку травня до санкцій ЄС проти Росії приєдналися 4 країни. 

Зазначимо, що російські санкції є «дзеркальними» європейським. 

Санкції запровадили 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії в Україні. Обмеження націлені на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори, а також на область товарів подвійного призначення.

Вони передбачають обмеження доступу до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для п'яти основних державних мажоритарних компаній та їх дочірніх товариств, а також трьом великим російським енергетичним компаніям і трьом оборонним підприємствам.

Забороняється експорт, імпорт на торгівлю зброєю, експорт товарів подвійного призначення для військового використання, санкції обмежують доступ РФ до певних технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку нафти.

На додаток до цих економічних санкцій, заморожені активи 150 фізичних та 37 юридичних осіб, також для них діє обмеження в'їзду до ЄС. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2014 після запровадження санкцій Росія вивела з банку в США $115 млрд.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram