Російська влада причетна до спроби перевороту у 2016 році в Чорногорії

Російська влада причетна до спроби перевороту у 2016 році в Чорногорії.

Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на джерела у британському уряді.

Як зазначається, метою змови було не дати Чорногорії стати членом НАТО.

«Ми говоримо про змову з метою підриву діяльності або захоплення уряду. Важко уявити, що це обійшлося без отримання відповідного схвалення», — повідомив співрозмовник The Telegraph.

Також повідомляється, що британськими та американськими спецслужбами «зібрані докази» причетності Росії «на високому рівні» до змови.

У свою чергу представниця британського Міністерства закордонних справ заявила, що спецслужбами Чорногорії було встановлено, що в підготовці змови підозрюються «російські націоналісти».

«Чорногорія повинна сама провести повноцінний, відкритий юридичний процес розслідування і суд над підозрюваними в підготовці перевороту», — зазначила вона.

За даними прокурора країни, змовники мали брати участь в опозиційній демонстрації перед оголошенням виборів в парламент Чорногорії. Після чого вони мали намір проникнути в будівлю парламенту переодягненими поліцейськими та відкрити вогонь по мирному натовпу, щоб згодом звинуватити у всьому владу і спровокувати повалення прем'єр-міністра Міло Джукановича.

За словами прокурора, «отримані докази того, що цей план був не тільки для того, щоб позбавити волі, а й позбавити життя тодішнього прем'єр-міністра».

Нагадаємо, 16 жовтня 2016 року у Чорногорії затримали 15 людей за підготовку терактів на виборах.

Пізніше прокуратура країни заявила, що російські націоналісти хотіли вбити прем’єра Чорногорії.

Також повідомлялося, що РФ вибачилась за плани вбити прем’єра Чорногорії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорногорія не конкретизує звинувачення у перевороті через вплив Росії — аналітик.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: