Японські військові підтвердили розміщення російських ракет на двох з чотирьох спірних островах – Ітуруп і Кунашир.

Японія обіцяє вжити заходів у зв'язку з розміщенням Росією берегових ракетних комплексів «Бастіон» на двох з чотирьох спірних Курильських островів.

Про це повідомив японський міністр закордонних справ Фуміо Кісіда, передає японський мовник NHK.

За його словами, що японські військові підтвердили розміщення російських ракет на двох з чотирьох спірних островах – Ітуруп і Кунашир.

Міністр висловив сподівання на вирішення територіальної суперечки з РФ. Він назвав це найбільшим пунктом на порядку денному у зовнішній політиці Японії, і сказав, що він прагне просувати переговори з Москвою щодо спірних територій.

Раніше офіційна газета російського Тихоокеанського флоту повідомила, що Росія перекинула берегові ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон», призначені для знищення кораблів і захисту військово-морських баз на Курильських островах.

Нагадаємо, суперечка стосовно Курильських островів між Росією та Японією триває ще від кінця Другої світової війни, коли радянські війська окупували території, які Японія називає «північними». 

За Сан-Францизьким мирним договором 1951 року Токіо відмовився від своїх прав на Курили і Південний Сахалін. Однак СРСР не підписав цей документ, і в результаті в ньому не вказано, на користь якої країни Японія відмовилася від цих територій.

У вересні Путін заявив про можливість компромісу з Японією щодо Курил.

У грудні цього року Росія та Японія планують обговорити питання сумісної господарської діяльності на Курилах.

Поділитись: