УКРАЇНА

Росія саботує повернення Україні «скіфсьокого золота» — Мінкульт

УКРАЇНА/Росія саботує повернення Україні «скіфсьокого золота» — Мінкульт
Зберегти
Вигляд

Українська делегація зіткнулася зі складнощами при отриманні віз до Нідерландів, де має відбутися суд щодо повернення колекції «скіфського золота» з музеїв анексованого Криму.

Про це заявив міністр культури Євген Нищук, передає «Інтерфакс».

На його думку, до проблем із наданням віз причетні російські спецслужби.

«Ми зіткнулися з великою кількістю перепон, навіть,  до блокування процесу. Наразі я не хочу розповідати детально, але є проблеми пов’язані з наданням віз, і перебуванням в Нідерландах. Думаю,  до цього причетна РФ, зі своїми спецслужбами», — сказав Євген Нищук.

До української делегації входять перша заступниця міністра культури Світлана Фоменко, та директорка Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова, які ще не мають відповідних віз. Міністр планує обговорити це питання із послом Нідерландів в Україні у понеділок.

Як раніше повідомлялося, судове засідання заплановане на 5 жовтня в Окружному суді Амстердаму. Захист інтересів України на суді здійснює юридична фірма «Bergh Stoop & Sanders NV».

Євген Нищук наголосив на тому, що в разі відхилення судом прохання про повернення українських скарбів, це рішення обов’язково буде оскарженим. Однак швидких результатів чекати не слід.

Нагадаємо, що золото скіфів з 4 кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягає на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

Пов`язані новини