Війна

Росія становить для Європи «фундаментальну загрозу» – голова МІ6

8 грудня, 2016 18:52
Війна/Росія становить для Європи «фундаментальну загрозу» – голова МІ6
Зберегти
Вигляд
Голова Секретної служби розвідки Британії Алекс Янґер застеріг Європу від «фундаментальної загрози» кібератак, пропаганди і підривної діяльності ворожих країн.

Голова Секретної служби розвідки Сполученого Королівства Алекс Янґер застеріг Європу від «фундаментальної загрози кібератак, пропаганди і підривної діяльності ворожих країн».

У своїй першій публічній промові керівник МІ6 натякнув, що передусім має на увазі російський режим Владіміра Путіна, зокрема його дії в Сирії та Україні, передає The Guardian.

«В Алеппо Росія і сирійський режим хочуть зруйнувати все дотла і назвати це миром, проте у цьому випадку йдеться про гуманітарну катастрофу надзвичайно серйозного масштабу», – сказав він.

За його словами, Росія, прирівнюючи всіх опонентів сирійського президента Асада до терористів, перешкоджає боротьбі з «Ісламською державою».

«У той час як я це говорю, добре організовані структури ІД, що займаються підготовкою нападів за кордоном, планують насильницькі акції проти Британії та її союзників. Військова обстановка їм не заважає, їм навіть не потрібно залишати межі Сирії», – заявив він.

Глава британської розвідки підкреслив, що не менш небезпечною є технологія гібридної війни, яку Росія застосовує в Україні.

«Ідеться про вкрай високі ставки, адже ці виклики становлять безпосередню загрозу для нашого суверенітету – і для всіх держав, які поділяють демократичні цінності», – заявив Янґер.

Крім забезпечення оборони Великої Британії в інформаційній сфері він підкреслив, що британці повинні підтримувати в цій галузі партнерів «Наше завдання – забезпечити, щоб наші союзники, насамперед у Європі, могли себе захистити», – додав Янґер.

Нагадаємо, що Янґер очолив МІ6 у 2014 році. До цього він очолював контррозвідувальне управління.

В свою чергу, в Конгресі США група представників Демократичної партії звернулася з вимогою оприлюднити засекречену інформацію про вплив Росії на президентські вибори, у яких переміг Трамп.

Пов`язані новини