Російська сторона бореться проти політичного аспекту справи «скіфського золота», яке досі знаходиться в нідерландському Музеї Аларда Пірсона, та перетягує спір в емоційну сторону. Про це в ефірі Громадського повідомила заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

Вона заявила, що українська сторона під час судового засідання максимально наголошувала на аспекті невизнання ООН російської анексії Криму, військової та політичної агресії проти України.

За словами заступниці міністра інформполітики, куратор кримського музею, який претендує на право володіти колекцією, переконував суд, що «золото» належить так званому кримському народові, оскільки було знайдене на півострові. У цьому Джеппар вбачає спробу затягування процесу.

«Ми розуміємо, що російська сторона, маючи необмежений фінансовий ресурс, готова і буде платити за те, щоб процес затягували. Тобто, якщо буде рішення суду на користь України, скоріше за все, 99% що буде апеляція від російської сторони. А значить, що ці культурні цінності будуть зберігатися у тому ж музеї Аларда Пірсона», — сказала Еміне Джеппар.

Також Джеппар додала, що риторика представників російської сторони була відверто антиукраїнською.

Наразі суд займатиметься розглядом аргументів, озвучених під час засідання кожною стороною. Рішення буде винесене 14 грудня.

Нагадаємо, більше ніж півтори тисячі експонатів з 4-х кримських музеїв були вивезені на виставку в Німеччину, а потім у Нідерланди в 2013 році. 13 червня 2014 року контракт, який дозволяв право на тимчасове зберігання колекції в Музеї Аларда Пірсона, завершився.

Українська сторона вважає, що золото скіфів має повернутися в Україну. Росія наполягає на його поверненні до Криму.

Поділитись: