Економіка

Росія відмовилася від пропозиції України по реструктуризації «боргу Януковича»

Економіка/Росія відмовилася від пропозиції України по реструктуризації «боргу Януковича»
Зберегти
Вигляд

Росія відмовилася від пропозиції України в рамках боргової операції і не висувала офіційного зустрічної пропозиції щодо реструктуризації єврооблігацій на $ 3 млрд. Про це повідомив урядовий уповноважений питань управління щодо державних боргів Віталій Лісовенко.

«Ми офіційних пропозицій не отримували від Росії. У нас була пропозиція, оригінальна, на яку вони відповіли, що не хочуть з нами розмовляти. Тому, м'яч на їхньому боці», — цитує його слова «Інтерфакс-Україна».

Якщо російська сторона готова буде вступити в переговорний процес щодо реструктуризації зазначених цінних паперів, то така реструктуризація буде проходити в рамках критеріїв програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) і обмежень, які містяться в умовах випуску нових суверенних єврооблігацій.

Там, зокрема зазначено, що будь-яким іншим учасникам, які не прийняли пропозицію щодо реструктуризації та обміну єврооблігацій, Україна не може дати кращі умови.

«Наша публічна і юридична позиція наступна: ми готові до діалогу, але в рамках тих обмежень, які є об'єктивними, і які від нас не залежать Вони поза нашим впливом і ми повинні їх виконувати», — сказав він.

Що стосується рішення МВФ класифікувати «російський» борг як офіційний, то воно, за словами Лісовенко, має внутрішнє використання - воно діє тільки для МВФ, в рамках його програм і процедур.

Також, Москва сподівається на повернення Україною «боргу Януковича».

Пов`язані новини