ENRU

Росія відправила на окупований Донбас 65-й «гумконвой»

Росія відправила на окупований Донбасі 65-й так званий гуманітарний конвой.

Про це повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України.

Вранці через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну прослідувало 2 колони у складі 42 автомобілів.

Українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження, оскільки «переміщення «гумконвою» знову відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей», – йдеться в повідомленні.

У вантажівках нібито перевозили продукти харчування, літературу та медикаменти. Однак враховуючи те, що вантаж переміщувався у закритих упаковках, зведеній групі не вдалось отримати достеменну інформацію про його вміст, характер та номенклатуру. 

Нагадаємо, Росія з серпня 2014 року направляє в зону бойових дій на Донбас так звані «гуманітарні конвої».

Митну та прикордонну служби України не допускають до огляду цих вантажівок. Українська сторона заявляла про отримання доказів того, що в цих вантажівках серед ящиків з продуктами харчування була зброя, боєприпаси і протитанкові гранати.

У МЗС України неодноразово вимагали від РФ припинити порушення суверенітету України під приводом доставки так званої «гуманітарної допомоги».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram