Економіка

Росія відправила сторожовий корабель до бурових установок «Чорноморнафтогазу»

Економіка/Росія відправила сторожовий корабель до бурових установок «Чорноморнафтогазу»
Зберегти
Вигляд

Прикордонна служба ФСБ Росії відправила сторожовий корабель «Аметист» до бурових установок «Чорноморнафтогазу». Як повідомляють російські ЗМІ, корабель направили для «захисту від українських військових кораблів».

За даними російської сторони, це сталося після того, як 15 грудня до плавучої бурової установки «Чорноморнафтогазу» «Таврида» наблизився прикордонний корабель України та запросив інформацію про екіпаж і цілі знаходження установки в цьому районі.

Як повідомляє Держприкордонслужба, «15 грудня силами угруповання кораблів та катерів Морської охорони, з використанням радіолокаційних та інших засобів спостереження, провела моніторинг надводної обстановки у територіальному морі та виключній морській економічній зоні України».

«Виявлено, що дві самопідйомні бурові установки (СПБУ) «Петро Годованець» та «Україна», які у 2014 році були незаконно захоплені РФ під час анексії Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим (місце знаходження уточнюється)», – ідеться в повідомленні.

У ДПСУ наголосили, що на місці, де раніше були самопідйомні бурові установки, Росія встановлює переміщену від АРК нафтовидобувну платформу «Таврида» (координати: Ш-45º12´, Д-30º59´), яка також незаконно була захоплена минулого року.

Українські прикордонники також виявили поблизу бурової установки «Таврида» буксир «Центавр» (також незаконно захоплене допоміжне судно компанії «Чорноморнафтогаз»), який здійснює монтажні роботи. Поряд з блок-кондуктором, що використовувався раніше, встановлюється новий.

За інформацією російського видання «Комерсант», переміщення установок «Петро Годованець» та «Україна» могло бути пов’язане із загрозою арешту платформ за позовом української компанії «Нафтогаз», яка в 2011 році профінансувала їх купівлю.

За фактами порушення міжнародного Морського права та законодавства України Держприкордонслужба поінформувала відповідні міністерства та відомства. Наразі Міністерство закордонних справ готує позицію, яка буде офіційно доведена російській стороні.

Кораблі та катери морської охорони Держприкордонслужби продовжують виконувати завдання.

В компанії «Чорноморнафтогаз» заявляли, що переміщення двох бурових платформ із території Одеського газового родовища до берегів Криму було здійснено наприкінці листопада у зв'язку з підвищеною загрозою.

Бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» захопили 2014 року під час анексії Криму Росією. Таким чином «Нафтогаз України» втратив контроль над цим кримським підприємством і заявив, що буде судитися з Росією за кримські активи.

/ фото «Чорноморнафтогазу»

Пов`язані новини