Уряд Росії вніс сіль у список запровадженого у відповідь на санкції Заходу продовольчого ембарго, обмеження зачеплять і Україну.

Відповідне рішення набуде чинності 1 листопада, йдеться у повідомленні на правовому порталі РФ.

«Доповнити додаток до постанови уряду РФ від 7 серпня 2014 року (про продембарго) позицією такого змісту: сіль (включаючи столову і денатуровану) та хлорид натрію чистий, розчинені або не розчинені у воді, містять чи не містять добавки речовин, які перешкоджають злипанню або забезпечують сипкість; воду морську», — йдеться в документі.

Напередодні, 3 серпня Державне підприємство з виробництва солі «Артемсіль» повідомило, що повернулося на російський ринок після запровадженої РФ в січні 2015 року заборони на імпорт харчової солі з України.

Згідно з розслідуванням російського Фонду боротьби з корупцією, ринок солі в Росії контролює сім'я генпрокурора Юрія Чайки.

Нагадаємо, в серпні 2014 року Росія у відповідь на рішення Євросоюзу ввела на рік ембарго, заборонивши імпорт продовольства з Європи, США та інших країн, що підтримують санкції проти Росії.

Під харчові контрсанкції підпали всі овочі і фрукти, риба, молоко і молочна продукція, свинина, яловичина і м'ясо птиці.

У червні 2016 року президент РФ Владімір Путін підписав указ про продовження продуктового ембарго до 31 грудня 2017 року.

В свою чергу, уряд України також продовжив ембарго на російські товари до кінця 2017 року.

Поділитись: