Українські прикордонники зафіксували газові бурові платформи Росії у морській економічній зоні України в Чорному морі. Про це повідомила Держприкордонслужба.

«Як результат, під час здійснення повітряного моніторингу надводної обстановки, прикордонним літаком зафіксовано та підтверджено місцезнаходження в Одеському та Голіцинському газових родовищах самопідйомних бурових платформ, стаціонарних платформ та суден забезпечення під прапором РФ», — повідомили прикордонники.

«Присутність суден забезпечення під прапором РФ у межах родовищ може свідчити про продовження незаконної розвідки та розробки природних ресурсів, а також експлуатацію установок і споруд в промислових цілях, без дозволу компетентних органів України», — наголошують в ДПСУ.

Прикордонники наголошують, що у 2014 році бурова платформа «Сиваш», яка належить ДАТ «Чорноморнафтогаз», була незаконно захоплена Російською Федерацією під час анексії Криму.

Пізніше у прес-службі ДПСУ додали, що ці вишки перебувають там ще як мінімум з грудня минулого року, а сьогоднішнє повідомлення є черговим підтвердженням цього факту.

Дана діяльність пов’язана з продовженням РФ незаконних розвідувально-бурових робіт на морському шельфі України, що є грубим порушенням норм Конвенції ООН з морського права та Закону України «Про виключну (морську) економічну зону України». 

За фактами порушення міжнародного Морського права та законодавства України поінформовано зацікавлені Міністерства та відомства. Наразі Міністерство закордонних справ України готує ноту, яка буде офіційно доведена Російській Стороні.

Поділитись: