Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає владу Росії негайно звільнити заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, якого зараз утримують у психіатричній лікарні в анексованому Криму.

Про це в ефірі Громадського повідомила дослідниця Human rights watch по Україні Татьяна Купєр.

За її словами, дії Росії по відношенню до Умерова — незаконні.

«Те, що зараз відбувається з Умеровим — це довільне утримання його в психіатричній лікарні. Наскільки я знаю, судове рішення, за яким він повинен був пройти психіатрію — ще не вступило в дію. І його, людину з хворим серцем, поміщають в неадекватні умови, невідомо для чого, за сфабрикованими звинуваченнями. Його ситуація показує, що дуже легко використовувати психіатрію для того, щоб змусити людину замовкнути і покарати за те, що вона висловила якусь свою думку», — сказала дослідниця.

Купєр відзначила, що подібні міри застосовувалися проти художника Пєтра Павлєнского, коли його відправили на два тижні до психіатричної лікарні. За даними Human rights watch, є випадки застосування лікування у якості покарання в інший регіонах Росії.  

За словами правозахисниці, дії нинішнього керівництва РФ «нагадують практику, яка використовувалось радянською владою у 1980-х роках, коли радянська влада використовували психіатрію для придушення інакомислення. Для того, щоб представити дисидентів, критиків влади, як людей соціально небезпечних і психічно хворих».   

Нагадаємо,  у травні в анексованому Криму російській слідчі порушили проти Ільмі Умерова справу за статтею «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії».

11 серпня в анексованому Криму суд задовольнив клопотання слідчого про приміщення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в станціонар для проведення судово-психіатричної експертизи.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Майдані вимагали звільнити кримських політв’язнів.

Поділитись: