ENRU

Росія вимагає від «дочки» Roshen 150 млн рублів податків

Федеральна податкова служба Росії вимагає від дочірнього підприємства корпорації Roshen (Київ) —ТОВ «Рошен» (Липецьк) 150 млн рублів за виведені дивіденди.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Прес-служба Roshen заявила про незаконність рішення Федеральної податкової служби РФ, оскільки це «суперечить Угоді про уникнення подвійного оподаткування між урядами РФ і України від 8 лютого 1995 року».

Згідно з повідомленням корпорації, управління Федеральної податкової служби РФ по Липецької області провело податкову перевірку ТОВ «Рошен» за 2014-2015 рр., в результаті якої було відмовлено в застосуванні пільг, встановлених цією Угодою за виплату дивідендів в Україні та донарахування податку на доходи іноземних організацій в розмірі 150 млн. рублів.

В Roshen заявляють, що розрахунок податкових претензій ФНС РФ здійснено виходячи з нерозподіленого прибутку станом на кінець 2016 роки, однак дивіденди були виплачені в 2014-2015 рр.

«Тобто, ФНС РФ фактично вимагає сплатити додаткові податки з коштів, що перебувають на кінець 2016 року в повному розпорядженні і під фактичним контролем в Україні», — йдеться у повідомленні.

На думку корпорації, такі претензії з боку ФНС Росії є спробою стягнути з Roshen додаткові податки в свій бюджет.

Раніше повідомлялося, що Roshen має намір виплатити 1,3 млрд грн дивідендів за 2014-2015 рр.

ТОВ «Рошен» (торговий дім) — дочірнє підприємство корпорації Roshen, яке займалося як реалізацією продукції, виробленої на Липецькій фабриці, так і імпортувало до Росії (до липня 2013 року) продукцію українських фабрик корпорації. Зараз діяльність ТОВ «Рошен», як і Липецької кондитерської фабрики, зупинені.

Нагадаємо, Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, не вказавши відомостей про це у своїх майнових деклараціях.

Корпорація Roshen входить в топ-30 найбільших виробників кондитерських виробів в світі. Включає Київську, Кременчуцьку, дві Вінницькі кондитерські фабрики і Вінницький молочний завод (Україна); Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику BonbonettiChoco (Угорщина). Виробнича діяльність Липецької фабрики (РФ) була зупинена з 1 квітня 2017 року.

Згідно з підписаним Петром Порошенко в січня 2016 року договору, він передав свою 85% -ву частку в корпорації в незалежний сліпий траст (blind trust) компанії Rothschild Trust.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram