Суддя Басманного суду Артур Карпов ухвалив рішення про примусову депортацію журналіста «Новой газеты» Алі Феруза з Росії в Узбекистан.

Суддя Басманного суду Артур Карпов ухвалив рішення про примусову депортацію журналіста «Новой газеты» Алі Феруза з Росії в Узбекистан.

Про це повідомляється на сайті видання.

Також суддя призначив штраф в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення режиму перебування в Росії.

Журналіста взяли під варту в залі судового засідання і повезли в — в'язницю для висиланняя іноземців. Феруз може оскаржити рішення суду протягом десяти днів.

Під час засідання суддя дозволив журналістці «Новой газеты» Олені Костюченко виступити як свідок у справі. Вона розповіла про тортури, якими піддався Феруз в Узбекистані.

У свою чергу співробітники МВС РФ попросили суд долучити до справи довідку про те, що після відмови в наданні притулку, Феруз не звертався до московського відділення ФМС.

Крім цього, вони заявили, що «даний громадянин перебуває без документів, ухиляється від виїзду». На їхню думку, журналіст з 2011 року перебуває в країні незаконно.

На питання судді, чому Феруз тільки в 2014 році звернувся за статусом, журналіст пояснив, що в 2012 році втратив паспорт, і боявся виходити з дому, бо проходив реабілітацію після тортур.

Феруз також заявив суду, що не визнає провину.

«Ні, не визнаю. Уже три роки проходжу процедуру отримання статусу. Тепер намагаюся отримати тимчасовий притулок», — сказав він.

Журналіст зазначив, що перебуває на території Росії легально.

«Хочу, щоб ви врахували, що всі родичі є громадянами Росії: сестра, мати, брат», — додав кореспондент.

Феруз повідомив суду, що навчався в російській школі, поїхав до Узбекистану, отримав громадянство, але незабаром повернувся в Росію, де продовжив навчання в університеті.

«У 2008 році покинув Узбекистан остаточно, і повертатися туди не маю наміру», — заявив суду журналіст.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: