Росія визнала українське громадянство сина лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсера.

Відповідь від МВС Росії розмістив у Facebook адвокат Хайсер Джемілєва Микола Полозов.

«Більш ніж дворічна епопея з незаконними спробами нав'язування російського громадянства Хайсер Джемілову завершилася нашою беззастережною перемогою», – написав Полозов.

Зокрема, у документі від МВС на ім'я авдоката сказано: «Враховуючи, що Джемілєв Х.М. станом на 14 березня 2014 року на території Республіки Крим чи на території м.Севастополя постійно не мешкав, громадянином РФ, відповідно з ч.1 ст.4 Федерального конституційного закону він не визнаний, подання ним заяви про зберігання ним громадянства, яке має, не є необхідним».

Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що у травні 2013 року він у дворі свого дому в Бахчисараї вбив знайомого родини Февзі Едемова з рушниці свого батька.

Ще до анексії Криму Дніпровський суд Києва визначив для Хайсера Джемілєва міру покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі. Після анексії Криму російські слідчі органи розслідували його справу заново. Джемілєва вивезли з сімферопольського СІЗО в Краснодарський край.

Верховний суд Росії скоротив на 1,5 роки термін ув’язнення у 5 років, визначений Краснодарським судом РФ.

Наразі Хайсер Джемілев відбуває покарання в Астраханській колонії №10, оскільки Росія відмовилася видати його Україні за повторним екстрадиційним запитом.

10 липня 2015 року Європейський суд із прав людини ухвалив звільнити Хайсера Джемілєва з СІЗО. Однак Росія не виконала це рішення

Поділитись: