Війна

Росія заблокувала в Радбезі ООН резолюцію Франції щодо сирійського Алеппо

Війна/Росія заблокувала в Радбезі ООН резолюцію Франції щодо сирійського Алеппо
Зберегти
Вигляд

Росія заблокувала в Раді безпеки ООН резолюцію Франції щодо припинення вогню у сирійському Алеппо, повідомляє російська агенція «РИА-новости».

Документ отримав 11 голосів на підтримку, два голоси проти і ще два члена Ради утрималися. Таким чином, Росія, яка є одним з п'яти постійних членів РБ ООН, застосувала право вето.

«Проект резолюції не приймається, оскільки проти нього голосував постійний член РБ ООН», — сказав постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін.

Запропонований Францією проект резолюції, вимагає від усіх сторін негайно припинити повітряні бомбардування і військові польоти над містом Алеппо.

Документ закликає до негайного виконання режиму припинення вогню і безпечного, безперешкодного гуманітарного доступу по всій Сирії, а також просить запобігати попаданню матеріальних і фінансових коштів індивідуальним особам, групам і об'єднанням, асоційованим з Аль-Каїдою, ІДІЛ і іншим  групам.

Раніше повідомлялося, що США закликали почати розслідування про військові злочини Росії в Сирії

Пізніше, Росія відповіла погрозами на заяви США про військові злочини РФ.

нещодавне перемир’я у Сирії, встановлене за посередництва США і Росії, було порушено обстрілом колони гуманітарного конвою. США звинувачують в інциденті російських військових і не виключають накладання нових санкцій.

В свою чергу, в Міноборони РФ заявили, що російські системи протиповітряної оборони С-300 і С-400 збиватимуть американські ракети, націлені на позиції урядових військ Сирії. 

Пов`язані новини