Російські прикордонники не дозволили в'їхати в анексований Крим українській адвокатці і правозахисниці Євгенії Закревській, мотивуючи це забороною на її в'їзд до РФ.

Про це повідомила Громадському сама Закревська.

«Під час проходження паспортного контролю, прикордонники переглянулися, понесли кудись мій паспорт, попросили зачекати. Як виявилось – щоб роздрукувати офіційне повідомлення про заборону мені в'їзду в РФ до 01.09.2020 р., один з них на камеру мені його зачитав», – розповіла Закревська.

«В повідомленні в якості підстави заборони зазначено рішення ФСБ, винесене згідно п.1 ст. 27 Федерального Закону № 114 «Про порядок в'їзду і виїзду в РФ». Прикордонник мені пояснив, що це означає, що я, на думку ФСБ, створюю загрозу обороноздатності чи державній безпеці РФ», – додала адвокатка.

Якими конкретно діями Закревська створила таку загрозу, прикордонники пояснити не змогли. «Вам краще знати, «за що». Ми в базі бачимо лише те, що в повідомлені», – цитує слова прикордонника Закревська.

Зауважимо, що Євгенія Закревська представляє інтереси ув'язненого кримського правозахисника Еміра-Усеїна Куку в якості потерпілого в Україні та в Європейському суді з прав людини.

Вона документувала факти переслідування правозахисника з боку ФСБ ще до його арешту - організований навесні  2015-го року напад на Куку, побиття, викрадення-затримання, фабрикування кримінальних справ.

Нагадаємо, МЗС України звернулось до окупаційної влади Криму з вимогою надати доступ міжнародним правозахисним організаціям на півостров для моніторингу прав людини.

В свою чергу, кримський правозахисник Сулейман Кадиров розповів в ефірі Громадського, що населення півострова звикло до постійних репресій і переслідувань, які влаштовує окупаційна влада.

Поділитись: