«Роспотрєбнадзор» заборонив ввозити сіль, вироблену на українському підприємстві «Артемсіль» (Соледар, Донецька область). Про це повідомляє прес-служба російського відомства.

«Роспотрєбнадзором» припинено ввезення на територію Російської Федерації харчової солі виробництва ДП «Артемсіль» (код ТН ЗЕД 2501 00 91) з 26 січня 2015 року», - йдеться в повідомленні.

У російській санітарній службі стверджують, що у продукції виявлено порушення вмісту домішок, йоду та органолептичні показники.

«Результати досліджень при здійсненні федерального державного санітарно-епідеміологічного нагляду та федерального державного нагляду у сфері захисту прав споживачів підтвердили порушення вимог чинного законодавства зазначеним виробником», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що про претензії до української продукцї заявила голова «Роспотрєбнадзору» Анна Попова. В листопаді 2014 року в територіальні управління «Роспотрєбнадзора» були направлені листи з вимогою посилити моніторинг якості солі. На ввезення і реалізацію продукції ДП «Артемсіль» обмеження не вводилися.

На підприємстві спростовують звинувачення російської сторони щодо якості продукції.

«Артемсіль» є одним з найбільших у світі підприємств з видобутку солі. Перебуває у державній власності України. Функціонує на базі п’яти соляних шахт. Об’єднання видобуває і переробляє мінерал галіт, забезпечуючи населення і промисловість кухонною кам’яною сіллю, а сільське господарство, хімію. Металургію та інші галузі промисловості – хлористим натрієм.

Поділитись: