Сирійська опозиція нічого не знає про подібну ініціативу

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що сирійський уряд радиться з опозицією стосовно можливих мирних переговорів. При цьому підтримувана Саудівською Аравією опозиція нічого не знає про подібну ініціативу.

Про це повідомляє Reuters.

При цьому Лавров не назвав ані місця, ані того, яка саме частина опозиції брала участь у переговорах з урядом.

«Протягом останньої зустрічі у Москві з моїми колегами із Ірану та Туреччини ми затвердили спільну декларацію, в якій засвідчуємо свою готовність гарантувати майбутні угоди між сирійським урядом та опозицією. Переговори про це йдуть», — сказав Лавров.

Основна група об’єднаної опозиції Башару Асаду «Високий комітет з переговорів» заявили, що не знають нічого про ці зустрічі.

«Ми у «Високому комітеті з переговорів» точно не маємо до цього відношення, — сказав представник групи Джордж Сабра.

Комітет включає у себе збройні угруповання, шо воюють з режимом Асада під стягом «Вільної сирійської армії». Він брав цього року участь у провалених спробах мирних переговорів.

Офіційна Росія вважає, що підготування до переговорів уже плануються, але запрошення учасникам ще не надсилали. Також немає рішення про конкретні терміни.

Зазначається, що переговори можуть відбутися вже у середині січня, проте наразі ще зарано контактувати із «Високим комітетом з переговорів».

Раніше в Росії назвали рішення США про послаблення заборон із надання сирійським повстанцям зброї для протиповітряної оборони погрозою російським військам.

Нагадаємо, 22 грудня завершилася евакуація зі східного Алеппо цивільних мешканців та повстанців. Наразі головна фортеця сирійських повстанців під повним контролем режиму Асада.

Поділитись: