Постійний представник Росії при ООН заявив про припинення бойових дій у східній частині Алеппо і повний контроль над ним військ уряду Башара Асада

Постійний представник Росії при ООН заявив про припинення бойових дій у східній частині Алеппо і повний контроль над ним військ уряду Башара Асада. Про це повідомляє «Интерфакс».

За словами російського представника Віталія Чуркіна, в Алеппо настає етап практичних гуманітарних дій.

«Інформація, яку ми отримали протягом останньої години, полягає в тому, що військові дії в східному Алеппо припинені. Тобто не виникає питання про якісь припинення вогню, спеціальних гуманітарних операцій. Сирійський уряд відновив контроль над східним Алеппо, так що тепер настає етап практичних гуманітарних дій», — заявив він на засіданні Радбезу ООН по ситуації в Алеппо.

Він додав, що тому населенню, яке залишилося в східному Алеппо, «немає необхідності виходити».

«Напевно, можуть бути якісь цивільні особи, які все ж захочуть піти з цього зруйнованого міста», — припустив представник Росії.

На його переконання, стан військових дій в Алеппо — вже є пройденим етапом.

«Давайте сподіватися, що це послужить приводом і для ідентифікації політичних зусиль, відновлення переговорів і для того, щоб надати дійсно масштабну гуманітарну допомогу населенню східного Алеппо, а також тим людям, які покинули місто і які там залишились», — заявив дипломат.

Як повідомляє федеральна агенція ТАСС, Чуркін також заявив про сумніви щодо кінцевого вирішення військового конфлікту в Сирії після взяття Алеппо урядовими силами.

«Сказати, що конфлікт в Сирії близький до завершення, було б, звичайно, перебільшенням.

Ще треба буде пройти чималий шлях, але хотілося б, щоб цей шлях повертався на траєкторію, намічену прийнятої в грудні минулого року резолюцією, яка говорить про необхідність написання нової конституції Сирії, проведенні виборів під міжнародним контролем», — сказав російський дипломат.

Раніше повідомлялося, що США і Росія вимагають від сирійської опозиції покинути Алеппо за 48 годин.

На переконання редактора The Daily Beast Майкла Вайса, витіснення повстанців з Алеппо стане «моральним підйомом» для режиму Асада.

Нагадаємо, Сирійські урядові війська під час взяття східного Алеппо розстріляли більше 80 мирних мешканців, серед яких були жінки та діти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Падіння Алеппо: що означає перемога урядових військ і що буде далі» і «Білі Шоломи»: в пошуках життя під руїнами»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile