Міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявив, що російська авіація застосувала у Сирії новітню зброю. Про це повідомляє департамент інформації Міністерства оборони РФ.

Згідно з заявою Шойгу, російські літаки стратегічної авіації в реальній бойовій обстановці вперше застосували новітні ракети повітряного базування «Х-101» із дальністю дії до 4,5 км.

Він також додав, що російськими військами в ході сирійського конфлікту було отримано практичний досвід стрільби високоточною зброєю великої дальності із наводних кораблів та підводних човнів із акваторії Каспійського та Середземного морів.

«Багато сучасних вітчизняних зразків озброєння пройшли перевірку в складних умовах пустинної місцевості і в цілому довели свою надійність та ефективність», — сказав Шойгу.

«За цей час вдалося стабілізувати ситуацію в країні, звільнити значну частину її території від бандформувань міжнародних терористів, налагодити роботу російського центру з примирення ворогуючих сторін», — додав міністр оборони РФ.

Нагадаємо, 3 жовтня Державний департамент США заявив, що не братиме участь в двосторонніх переговорах з Росією щодо Сирії через недотримання Москвою своїх зобов'язань. Раніше у 26 країнах світу проходили демонстрації проти військових дій Росії та сирійського президента Башара Асада.

Перемир’я у Сирії, встановлене за посередництва США і Росії, було порушено обстрілом колони гуманітарного конвою. США звинувачують в інциденті російських військових і не виключають накладання нових санкцій.

3 жовтня російську дипломатичну місію в столиці Сирії — Дамаску обстріляли з мінометів. МЗС Росії покладає відповідальність за обстріл Посольства на США та їх союзників.

Від касетних бомб російського виробництва у Сирії гинуть цивільні громадяни.

Поділитись: