Життя

Росія затягує розгляд помилування українця Солошенка – МЗС

Життя/Росія затягує розгляд помилування українця Солошенка – МЗС
Зберегти
Вигляд

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з продовженням російською стороною протиправних дій по відношенню до громадянина України Юрія Солошенка, незаконно засудженого російською владою до 6 років позбавлення волі.

«Російська сторона продовжує ігнорувати та затягувати розгляд прохання про помилування Солошенка, незважаючи на гуманітарний аспект та пряму загрозу його життю», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що попри виявлену важку хворобу Солошенка, суттєве погіршення його стану здоров’я та похилий вік, його було переведено з медичної частини колонії на загальний режим утримання.

МЗС України вимагає від російської сторони забезпечити дотримання прав незаконно засудженого Юрія Солошенка, вжити заходів для надання йому належної медичної допомоги та забезпечити його негайне та беззастережне звільнення і повернення на Батьківщину.

Засудженого в Росії до шести років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві 73-річного громадянина України Юрія Солошенка відправили відбувати покарання у колонію в Нижній Новгород.

Солошенко просив президента Росії про помилування і розраховував на видачу Україні, проте йому було відмовлено.

Засуджений в Україні до 14 років ув’язнення росіянин Старков написав заяву на помилування. Порошенко підписав указ про помилування для обміну на кіборга Рахмана.

Міністерство юстиції Росії отримало звернення від України про передачу чотирьох засуджених в РФ громадян України, серед яких і Солошенко, і пообіцяло розглянути це питання.

Пов`язані новини