Російська Федерація і надалі нарощує військові сили на кордоні із країнами Балтії, та наразі здатна протягом двох діб розпочати бойові дії.

Російська Федерація і надалі нарощує військові сили на кордоні із країнами Балтії, та наразі здатна протягом двох діб розпочати бойові дії.

Про це йдеться в зведеному звіті, який оприлюднив Державний департамент безпеки Литви та Департамент військової розвідки Міністерства оборони, передає Delfi.

«Посилення внутрішнього контролю збільшує можливість проведення Росією агресивної зовнішньої політики, яка компенсує потенційну суспільну незадоволеність соціально-економічною ситуацією», – йдеться у доповіді.

Звіт містить інформацію про те, що Росія наразі здатна розпочати військову агресію вже протягом 24-48 годин.

Повідомляється також і про укріплення російського військового угрупування в Калінінградській області, де на постійній основі було розгорнуто ракетні комплекси «Іскандер», корвети з крилатими ракетами «Калібр», берегові ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон», частина з яких може атакувати цілі і на землі.

В зв’язку із цими спостереженнями литовська розвідка висловила свою стурбованість помітним зміцненням режиму Володимира Путіна.

У доповіді наголошується на тому, що серйозною проблемою для Росії є не фінансування переозброєння, а брак кадрів, адже за останні роки Західний військовий округ РФ має сформувати три нових бригади, але їм не вистачає людей.

Через це в РФ формують батальйонні тактичні групи, кожна з яких складається з 700-800 військових з хорошою підготовкою.

«РФ має на меті створення в регіоні військового потенціалу, який надасть можливість провести військову операцію без довгої підготовки, обмежуючи таким чином можливість противника ефективно реагувати», – йдеться у доповіді.

РАніше кандидат в президенти Франції Фійон заявив: Росія «небезпечна».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: