Росія ухиляється від дипломатичного вирішення конфлікту з Україною, як це відбувалось в 2008 році в Грузії.

Так в ефірі Громадського прокоментувала заяви Росії в контексті нещодавніх подій в анексованому Криму колишня голова МЗС Грузії часів війни 2008 року Ека Ткешелашвілі.

«У Грузії був так званий «план Штайнмаєра». Це була остання спроба перевести все в дипломатичне русло. Але представники Росії повідомили, що не приїдуть на переговори в Берлін, бо вони у відпустці. Це був чіткий сигнал, що Росія готова до воєнних дій. І останні заяви Путіна про те, що він не бачить сенсу в «нормандському процесі» — теж насторожуючий сигнал», — сказала Ткешелашвілі.

Вона наголосила, що як і під час ескалації конфлікту у Південній Осетії, реакція світової спільноти зараз дуже слабка. 

«Та реакція, яка повинна бути — дуже сильна, яка б зупинила потенційне посилення агресивних дій з російського боку — вона мінімальна. Все ще ми чуємо напуття обом сторонам, а не прямо до Росії, яка ескалірует ситуацію і готується до потенційної агресії», — додала Ткешелашвілі.

Нагадаємо, 10 серпня ФСБ Російської Федерації заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки України».

Після заяв ФСБ Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки». 

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

Поділитись: