«Міністр фінансів Росії повідомив, що цього тижня він планує зустріч зі своєю українською колегою для обговорення проблеми боргу. Переговори між двома країнами щодо виплати Москві 3 мільярдів доларів по євробондах зайшли в глухий кут. Переговори з міністром фінансів України Наталією Яресько відбудуться на саміті «Великої 20-и» в Лімі, столиці Перу, за посередництва Німеччини. Про це Сілуанов повідомив у понеділок телефоном. Він сказав, що двосторонні дискусії відбудуться з різних питань, у тому числі з питання українського боргу Росії, який успадкований з часу режиму президента Януковича. Термін виплати боргу закінчується в грудні», - пише The Bloomberg.

The Financial Times публікує думку Збігнєва Бжезінського, який вважає, що в Сирії Росія повинна співпрацювати зі Сполученими Штатами: «На карту поставлене майбутнє регіону та довіра до Америки на Близькому Сході. За таких стрімких подій у США є один реальний вибір, щоб зберегти свої широкі інтереси в регіоні – це переконати Москву припинити та утриматись від військових дій, які завдають прямих збитків американським інтересам. У Росії є повне право підтримувати Асада, якщо вона цього хоче, але будь-яке повторення того, що ми щойно побачили, повинно дістати відсіч з боку США. Морська та авіаційна присутність росіян у Сирії є вразливою та географічно ізольованою від своєї батьківщини. Якщо ці сили і далі провокуватимуть США, тоді їх можна буде «роззброїти»».

«Знімальна група Аль-Джазіри ледь уникла загибелі від російського авіаудару в той момент, коли висвітлювала наслідки бомбардування від попередніх авіанальотів на північній околиці сирійського міста Ідліб. У суботу під час авіанальоту журналісти не постраждали, але загинув один працівник місцевої команди рятувальників та ще одного було поранено. Журналіст Аль-Джазіри повідомив, що група була у місті Іхсім та знімала наслідки від двох авіаударів на цей район. Третій авіаудар був завданий у момент прибуття знімальної групи, коли рятувальники евакуйовували тіла загиблих», - повідомляє телеканал Al Jazeera.

«У неділю Педру Пасуш Коелью привів до перемоги свою право-центристську коаліцію на парламентських виборах у Португалії. Він став першим прем’єр-міністром країни єврозони, якого переобрали після впровадження болючих заходів, обумовлених виділенням пакету фінансової допомоги. Альянс «Вперед Португалія» набрав найбільше голосів виборців – 37 відсотків. Але Коелью втратив абсолютну більшість у парламенті, оскільки загалом партії лівого спектру матимуть більше половини місць. Водночас лідер соціалістів Антоніо Коста визнав поразку і сказав, що його поміркована проєвропейська партія не братиме участі в «негативній більшості», де більш радикальні ліві партії блокуватимуть програму уряду меншості на чолі з паном Пасушем Коелью», - пише The Financial Times.  

hromadske.tv

Поділитись: