Політика

Росіяни обговорювали можливість впливу на Трампа через його радників — NYT

25 травня, 2017 11:21
Політика/Росіяни обговорювали можливість впливу на Трампа через його радників — NYT
Зберегти
Вигляд
В розмовах йшлося про Пола Манафорта, який на той час був головою виборчого штабу Дональда Трампа, та Майкла Флінна, який займав посаду консультанта майбутнього президента.

Минулого літа американські спецслужби зібрали інформацію, яка свідчать про те, що високопоставлені співробітники російських спецслужб і політичні діячі обговорювали, яким чином вплинути на Дональда Трампа через його радників.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на трьох діючих і відставних чиновників, ознайомлених з отриманими розвідкою даними.

За інформацією спецслужб, в розмовах йшлося про Пола Манафорта, який на той час був головою виборчого штабу Дональда Трампа, та Майкла Флінна, який займав посаду консультанта майбутнього президента.

Обидва чиновника, як стверджує розвідка США, «мали непрямі зв'язки з російськими офіційними особами».

Росіяни, в свою чергу, «були впевнені», що можуть використовувати обох членів передвиборної кампанії республіканця, щоб «допомогти сформувати думку пана Трампа про Росію», пише NYT.

«Деякі росіяни хвалилися, наскільки добре вони знають Флінна. Інші обговорювали можливість розширення зв'язків з колишнім президентом України Віктором Януковичем, який свого часу тісно співпрацював з Манафортом», — уточнює видання.

Зібрана розвідкою інформація була визнана досить надійною для того, щоб спецслужби передали її ФБР, яке розслідує зв’язки Трампа з РФ.

Білий дім, ФБР і Центральне розвідувальне управління відмовилися коментувати інформацію. Представники пана Манафорта і пана Флінна також не відповіли на запити NYT.

Раніше CNN повідомила, що розвідка США перехопила контакти радників Трампа з РФ

13 лютого радник президента США з нацбезпеки Майкл Флінн був змушений подати у відставку менш ніж через місяць після вступу на посаду.

Детальніше про обставини відставки Флінна, його зв’язки з Росією та ймовірних наступників читайте у публікації:

Втратити довіру: чому подав у відставку радник Трампа

19 серпня 2016 року Дональд Трамп відправив Пола Манафорта у відставку з посади його керівника виборчої кампанії після нових викриттів, пов'язаних з так званою «чорною касою» Партії регіонів часи президентства Віктора Януковича.

Зв’язки Дональда Трампа з Росією (IНФОГРАФІКА)

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини