Генеральна прокуратура РФ вважає закликами до повалення конституційного ладу заяви Міхаіла Ходорковського під час прес-конференції 9 грудня. Відповідну заяву заступник голови ГП РФ Владімір Маліновскій направив до Слідчого комітету країни.

«Зробивши в ході зазначеного заходу помилкові заяви щодо репресивності і протиправності чинного законодавства, нелегітимності парламенту, незаконності виборів президента Росії та залежності судів, Ходорковський запропонував саботувати закони. Через відсутність у країні, за його твердженням, інституту чесних виборів і інших механізмів законної зміни влади, Ходорковський закликав до скоєння революції як єдиного й необхідного способу заміни влади, зазначивши, що їм для цього вже робляться певні заходи», – йдеться у повідомленні прокуратури.

У відомстві наголошують, що відповідні дії Ходорковського мають екстремістський характер та «вимагають проведення процесуальної перевірки в порядку ст. 144 КПК РФ, оскільки вони містять ознаки публічних закликів до насильницької зміни основ конституційного ладу Російської Федерації».

Колишній глава ЮКОСу Міхаіл Ходорковський в ході прес-конференції 9 грудня заявив, що в Росії революція неминуча, нинішня влада Росії приймає «репресивні закони» і закликав «саботувати виконання цих законів в міру можливості і забезпечити максимально мирний перехід до нового ладу».

/ фото echo.msk.ru

Поділитись: