Російська компанія «Укррослізинг» намагається відсудити у  Київського метрополітену сто вагонів

Російська компанія «Укррослізинг» намагається відсудити у  Київського метрополітену сто вагонів, повідомила прес-служба КМДА.

Як зазначається, міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до РНБО та президента Петра Порошенка з проханням допомогти у врегулюванні ситуації.
 
Представники компанії через суд вимагають від Київського метрополітену погашення боргу в розмірі 2 млрд грн, який накопичився за 2010-2013 рр. На підставі звернення компанії 13 травня Господарський суд Києва наклав арешт на сто взятих у лізинг вагонів, чим поставив під загрозу безперебійне функціонування транспортного сполучення міста, йдеться в повідомленні.
 
«Тільки завдяки вчасно поданій апеляції нам вдалося домогтися скасування арешту вагонів і уникнути транспортного колапсу в столиці. Незважаючи на це, ситуація досі далека від вирішення», - цитує прес-служба Кличка.
 
Міський голова просить розглянути можливість застосування ст. 4 закону України «Про санкції» у зв'язку з анексією Криму і військовими діями на сході України.

Як повідомляє прес-служба, функціонування стратегічного підприємства столиці КП «Київський метрополітен» опинилося під загрозою через дії іноземної компанії. За його словами, спроба вилучити з експлуатації сто вагонів метрополітену значно ускладнить роботу транспортної системи Києва, дестабілізує роботу підприємств, установ через часткове зупинення роботи транспорту.
 
У повідомленні наголошується, що заборгованість утворилася у 2009 році, коли чиновники провели тендер, переможцем якого було визнано компанію «Укррослізинг», що запропонувала в основному вагони російського виробництва. За інформацією КМДА, «Укррослізинг» пов'язана з російською компанією «ВЕБ-лізинг», яка є «дочкою» «Внешэкономбанка» Росії і контролюється урядом РФ.

Поділитись: