Генеральна прокуратура Росії визнала наявність подвійного громадянства в українського режисера Олега Сенцова, якого затримали у Криму і утримують зараз у Росії за підозрою у підготовці теракту.

Про це адвокат Сенцова Дмитро Дінзе повідомив виданню Крим.Реалії.

Раніше захист режисера направив скаргу в російську Генпрокуратуру за фактом того, що слідчі органи ФСБ Росії надавали в суд довідку про те, що Федеральна міграційна служба визнала Сенцова громадянином Росії. Громадянство Сенцова визначали саме на підставі цієї довідки.

«Я оскаржив дане рішення, і Генеральна прокуратура дала, відповідно, мені відповідь, в якому вказала, що у Сенцова де-факто є подвійне громадянство - він є громадянином України і Росії в силу федерального конституційного закону, який був прийнятий по Криму. Але де-юре він є громадянином Росії в силу того, що немає двосторонньої угоди між Україною і Росією про подвійне громадянство», – цитує Діндзе видання.

Він наголосив, що, оскільки Генпрокуратура поставила питання про подвійне громадянство Сенцова, то до нього можуть допустити українського консула, який перебуває у Москві. Адвокат вже заявив відповідне клопотання.

/ фото business.ua

Поділитись: