Політика

Російська розвідка намагається вплинути на вибори у США – члени Конгресу

Політика/Російська розвідка намагається вплинути на вибори у США – члени Конгресу
Зберегти
Вигляд

Російські розвідувальні органи роблять «серйозні і скоординовані спроби» вплинути на американські вибори в листопаді.

Про це заявили двоє демократів-членів Конгресу США, які мають доступ до розвідданих, пише Голос Америки.

Вони також закликали російського президента припинити цю діяльність.

Сенатор від штату Каліфорнія Даян Файнстайн, яка є заступницею голова Комітету Сенату з питань розвідки, і конгресмен від штату Каліфорнія Адам Шифф, високопоставлений член Комітету з питань розвідки Палати представників, оприлюднили таку заяву після повідомлень про те, що російські хакери викрали і опублікували в Інтернеті тисячі документів, пов’язаних з Демократичною партією.

«На підставі отриманої нами інформації ми дійшли висновку, що російські розвідувальні органи роблять серйозні і скоординовані спроби вплинути на вибори в США», – заявили Файнстайн і Шифф.

На думку законодавців, «ці зусилля покликані посіяти сумніви щодо безпеки» виборів і, можливо, «вплинути на результат голосування».

«Ми вважаємо, що накази про здійснення таких дій могли виходити тільки з дуже високого рівня російського уряду. Ми закликаємо президента Путіна негайно припинити цю діяльність. Американці не потерплять, щоб іноземна держава намагалося вплинути на наші вибори. Ми сподіваємося, що американці проявлять єдність і дадуть відсіч зусиллям Росії», – заявили законодавці.

Пов`язані новини