Життя

Російська влада обіцяла допустити українських лікарів до Савченко

Життя/Російська влада обіцяла допустити українських лікарів до Савченко
Зберегти
Вигляд

Представники Росії пообіцяли, що українські лікарі зможуть оглянути Надію Савченко, яка оголосила голодування, у середу. Про це у Facebook написала уповноважена президента України із врегулювання конфлікту на Донбасі та депутат Ірина Геращенко.

«Українським дипломатам вдалося-таки добитися від російської влади обіцянки, що наші лікарі потраплять до Надіі 9 березня. Президент Украіни доручив терміново сформувати мобільну бригаду із найкращих українських медиків, враховуючи також побажання і позицію в цьому важливому питанні родини Надіі – мами і сестри», – написала Геращенко.

«Президент також доручив МЗС створити штаб для координації дій із порятунку Надії. В ці дні він кілька разів спілкувався з мамою Наді, Марією Іванівною – особисто і телефоном. Робиться все можливе, аби пані Марія дочекалася своєї доньки», – додала Ірина Геращенко.

Напередодні українські консули відвідали Надію Савченко в СІЗО-3 Новочеркаська. Вони оцінили самопочуття Савченко як задовільне, проте, з їх слів, ознаки голодування вже проявляються.

Донецький міський суд Ростовської області РФ не дав Надії Савченко виступити із залючним словом і переніс засідання на 9 березня.

У відповідь Савченко заявила, що відмову їй в останньому слові сприймає як порушення її прав, і розпочинає сухе голодування. Адвокати не змогли відмовити Савченко від сухого голодування.

Російські прокурори вимагають позбавити українку волі на 23 роки.

Пов`язані новини