Російське державне агентство ТАСС опублікувало недостовірну інформацію про те, що постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі нібито звинуватила Росію у сприянні вбивству брата Кім Чен Ина — Кім Чон Нама.

Російське державне агентство ТАСС опублікувало недостовірну інформацію про те, що постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі нібито звинуватила Росію у сприянні вбивству брата Кім Чен Ина — Кім Чон Нама.

Агентство ТАСС наступним чином подає слова американської послині, які вона сказала у понеділок, 17 вересня, на засіданні Радбезу ООН щодо санкцій проти КНДР.

«Коли Північна Корея виконала вбивство Кім Чен Нама, це було при сприянні Росії, яка передавала біологічні речовини Північної Кореї», — передає ТАСС слова Гейлі.

Сторінка ТАСС з недостовірною інформацією щодо заяви Ніккі Хейлі Фото: скріншот

Насправді Гейлі не вимовляла такої фрази. Вона дійсно згадала вбивство Кім Чон Нама — брата північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

Вона зазначила, що цей злочин було скоєно із застосуванням нервово-паралітичного газу VX. Говорячи про Росію, Гейлі сказала, що Москва «погодилася» з висновками США про винуватість Пхеньяна.

Також Гейлі додала, що Росія «системно порушує» санкції ООН щодо Північною Кореї.

Водночас, на недостовірну новину агентства ТАСС відреагувала представниця МЗС РФ Марія Захарова. «Очевидно, наближаємося до розгадки вбивства Кеннеді», — написала Захарова у Facebook.

Нагадаємо, Кім Чон Нам — старший брат нинішнього лідера КНДР Кім Чен Ина, якого вбили 13 лютого минулого року. За повідомленнями ЗМІ, його отруїли високотоксичним газом VX нервово-паралітичної дії, залишки якого були виявлені на його обличчі і очах. 

Пізніше поліція затримала підозрювану у вбивстві. Підозрювана у вбивстві Сіті Айша заявила, що думала, що бере участь у телевізійному розіграші.‎ 

Після вбивства Кім Чон Нама, дипломатичні стосунки між Малайзією та КНДР погіршилися: Міністерство закордонних справ Малайзії 4 березня заявило про висилку посла Північної Кореї з країни. Також Малайзія скасувала безвізовий режим з КНДР.  Тоді Північна Корея тимчасово заборонила виїзд громадянам Малайзії.

7 березня США запровадили нові санкції проти КНДР за вбивство брата Кім Чен Ина.

Поділитись: