Російські бомбардувальники прямували прямо до ісландського авіалайнера, який був на шляху з Кефлавік в Стокгольм – повідомляє ісландське видання Morgunbladid.

Інцидент стався в ісландському повітряному просторі, поряд із норвезькою зоною управління повітряним рухом.

За припущеннями видання це літаки типу Ту-22М. Такі бомбардувальники можуть нести ядерні заряди і рухатись із надзвуковою швидкістю.

Коли російські літаки знаходились на відстані 55 миль від ісландського авіалайнера, центр управління польотами Ісландії попередив про їх наближення.

Визначити висоту російських літаків було неможливо, оскільки вони вимкнули свої радіолокаційні системи. Російські літаки пролетіли майже весь шлях до Ісландії, а потім повернули в сторону Росії.  

«Певний час я бачив у вікно два російских бомбардувальника, що летіли строєм», повідомив виданню пілот авіалайнера. Він вважає, що літаки були на відстані близько двох кілометрів від борту авіалайнера.

Посольство Росії в Ісландії відкидає небезпечність таких маневрів.

«Це просто пропаганда говорити, що російскі літаки літають без пристроїв, що визначають місцеположення, бо літаки НАТО роблять так само», - повідомив виданню радник посольства Росії в Ісландії Алєксєй Шадскій.

Поділитись: