Життя / Спорт

Російські чиновники визнали існування допінгових програм — The New York Times

Життя/Спорт/Російські чиновники визнали існування допінгових програм — The New York Times
Зберегти
Вигляд
При цьому вони заперечили будь-яку причетність російської держави до таких махінацій

Російські чиновники вперше визнали існування допінгових махінацій, що вплинули на головні спортивні змагання світу. При цьому вони заперечили будь-яку причетність російської держави до таких махінацій.

Про це пише The New York Times.

Як повідомила голова російського антидопінгового агентства Анна Анцеліович, російські високопосадовці і держава загалом до маніпуляцій з допінгом не причетні.

«Це була інституційна змова», — зазначила вона.

Член Міжнародного олімпійського комітету, росіянин Віталій Смірнов заявив, що не хоче говорити про осіб, відповідальних за допінгову програму.

«З моєї точки зору, як колишнього міністра спорту, президента Олімпійського комітету — ми зробили багато помилок. Ми маємо знайти причини, з яких молоді спортсмени вживають допінг, чому вони погодились бути одурманеними», — сказав він.

Він вказав на зломи документів Всесвітнього антидопінгово агентства хакерами з угруповання Fancy Bear, з яких нібито випливає, що сотні спортсменів із західних країн вживали формально заборонені ліки в медичних цілях.

«Росія ніколи не мала можливостей, які дані іншим країнам. Головне почуття у Росії полягає в тому, що у нас немає шансу», — підкреслив Смірнов.

Із опечатаними пляшками, що містили допінгові зразки російських спортсменів у Сочі, відбувалися маніпуляції. Смірнов та його радники вважають, що те ж саме відбувалося і на інших Олімпійських іграх.

У відповідь на матеріал The New York Times Російське антидопінгове агентство виступило з заявою, що автор спотворив слова їх керівниці, і установа не визнає ніяких змов.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний олімпійський комітет повторно проаналізує допінг-проби росіян, які виступали в Сочі-2014, Лондоні-2012 та Ванкувері-2010.

На ці рішення вплинула публікація  другої частини доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства про вживання допінгу російськими спортсменами.

Раніше повідомлялось, що МОК продовжив санкції проти Росії за допінг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тисяча російських спортсменів причетна до допінгової змови – Антидопінгова агенція»

Пов`язані новини