Російські далекобійники можуть висунути політичні вимоги

default/Російські далекобійники можуть висунути політичні вимоги
Зберегти
Вигляд

Якщо російська влада не піде на поступки російським далекобійникам, що третій тиждень протестують проти нової системи податків, учасники акції можуть висунути слідом за економічними також і політичні вимоги.

Про це у приватних розмовах із журналістами заявляють самі водії, розповів в інтерв’ю “Громадському” кореспондент «Радіо Свобода» Антон Наумлюк.

За словами Наумлюка, скасування плати за проїзд федеральними трасами для багатьох далекобійників – питання виживання. Навіть якщо перевізники збільшать тарифи на свої послуги, більшість з них все одно не зможуть зберегти бізнес в нових умовах, а отже втратять єдине джерело заробітку. Досі протест має суто економічний характер. Однак, учасники протесту можуть висунути політичні вимоги, і тоді ситуація буде розвиватися за непередбачуваним сценарієм, додає журналіст.

Акція протесту російських далекобійників розпочалася після того, як влада вирішила перекласти на водіїв частину трат на дороги, запровадивши систему оплати за проїзд федеральними трасами «Платон». Після початку протестів, тариф тимчасово знизили з 3 рублів 73 копійок за кілометр до 1 рубля 53 копійок за кілометр, однак це не зупинило невдоволення далекобійників.
Протест поки не має єдиного координаційного центру. Найбільші акції відбулися у Санкт-Петербурзі, звідки частина далекобійників вирушила до Москви.

Другий центр знаходиться у Ростові-на-Дону, де зібралися водії з південних регіонів Росії та висунули ультиматум – якщо до 3 грудня влада не скасує нові платежі, 4 грудня водії заблокують МКАД.

«З багатьох регіонів, далекобійники по одній машині або невеликими групами намагаються пробратися до Москви, але їх затримують на під'їзді до міста. В різних регіонах надуманих причинах, можуть відбирати права і зупиняти машини. Особливо це стосується тих далекобійників, які їдуть з Санкт-Петербургу, а таких більшість. Проте єдиної координації – не існує. Тут кожен далекобійник сам по собі боєць,» – розповів Наумлюк в інтервью Громадському.

Раніше далекобійники вже анонсували акцію протесту у Москві на 30 листопада, однак перенесли її через те, що більшість водіїв не змогли дістатися до російської столиці.