Затримані в зоні АТО російські десантники в ексклюзивному інтерв’ю розповіли журналістам Сергію Грішину та Тімуру Олевському про те, як заблукали на українському Донбасі. Вони стверджують, що зізналися, хто вони і звідки, з власної ініціативи, українська сторона не чинила на них тиску.

«Друге відео було записане в СБУ міста Харкова без будь-якого тиску, після того, як нас погодували, опитали, вивели на вулицю і попросили просто, щоб батьки бачили, назватися і показати, що ми живі-здорові», - розповідає молодший сержант.

За їхніми словами, до затримання вони навіть не підозрювали, що знаходяться на українській території.

«Коли ми потрапили в полон, нам пояснили, що ми перебуваємо на українській території і те, що ми в полоні (…) Про те, що ми на українській території, ніхто з нас не знав», - розповів заступник командувача 2-го повітряно-десантного взводу 3-ї парашутно-десантної роти гвардії сержант Володимир Савастєєв. Більшість затриманих бійців – саме з його взводу.

«Ми мали завдання висунутися в колоні у тиловій охороні. Тобто ми мали прикривати тил колони. Супровід колони на навчання – була така задача», - пояснює він.

Вони запевняють, що ставляться в Україні до них добре, не як до в'язнів чи полонених.

«До нас добре ставляться, тут добре годують, нас допитують як свідків», - зазначає один із затриманих.

Нагадаємо, що костромські десантники були затримані співробітниками СБУ на сході 24 серпня, зараз вони у київському слідчому ізоляторі СБУ.

Поділитись: