Одностороннє введення Росією так званих «гуманітарних пауз» або тимчасового припинення вогню в районі сирійського міста Алеппо не свідчить про намір покращити ситуацію в цьому місті, де продовжуються запеклі бої.

Одностороннє введення Росією так званих «гуманітарних пауз» або тимчасового припинення вогню в районі сирійського міста Алеппо не свідчить про намір покращити ситуацію в цьому місті, де продовжуються запеклі бої. Таку позицію висловив у понеділок у Вашингтоні заступник речника Державного департаменту США Марк Тонер, повідомляє «Укрінформ».

«Ви напевно також бачили повідомлення, що Росія вирішила продовжити одностороннє припинення вогню в Алеппо. Ми вітаємо будь-які паузи у бойових діях в цьому місті та припинення насильства, навіть тимчасове», — зауважив представник Держдепу.

У зв'язку з цим він висловив переконання, що не бачить «жодних ознак, що існує хоч якийсь намір покращити ситуацію в Алеппо».

Нагадаємо, 21 жовтня представник з прав людини в ООН Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що авіаудари по східному Алеппо в Сирії є «злочином історичного масштабу».

Сирійські урядові війська за підтримки повітряних сил ЗС РФ у вересні почали штурм Алеппо, частину якого утримують повстанці і бойовики ісламістських угруповань.

Країни ЄС назвали бомбардування в Алеппо воєнним злочином. 

Представники урядів ЄС та США заявили про можливість нових санкцій відносно Росії у разі подальшого погіршення ситуації в Сирії.

В Алеппо повідомляють про загибель цивільних осіб від касетних бомб російського виробництва та атаки на лікарні.

18 жовтня Міноборони РФ оголосило про припинення авіаударів по Алеппо до завершення так званої «гуманітарної паузи», призначеної на 20 жовтня. 20 жовтня дію «гуманітарної паузи» продовжили на чотири дні. Під час «гуманітарної паузи», заявив міністр оборони Росії, бойовики зможуть покинути Алеппо. 

Згідно з припущенням спецпредставника ООН по Сирії Стаффан де Містура, інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

Поділитись: