ENRU

Російські хакери намагалися зламати пошту понад 200 журналістів по всьому світу — АР

Угруповання кібершпигунів Fancy Bear, яке пов’язують із російськими спецслужбами, намагалися зламати поштові скриньки понад 200 журналістів по всьому світу. Хакери, зокрема, намагалися атакувати і електронну пошту голови Громадського Наталії Гуменюк.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що Fancy Bear намагалися зламати близько 50 кореспондентів The New York Times та закордонних працівників медіа, зокрема, у Росії, Україні, Молдові та країнах Балтії.

«Це було в березні 2015-го. Якщо згадати, це було якраз після Дебальцевого, підписання перших Мінських угод. Окрім зйомок на Сході я також багато виступала на Заході, зокрема тоді був великий інтерес про те, що відбувається  і на лінії фронту, і з російською пропагандою. Тоді я просто не відкрила «заражений вірусом лист».

Цікаво, що перед тим я кілька разів отримувала повідомлення від Gmail, що у мою пошту намагалися увійти з Північної Кореї. Зрозуміло, що швидше за все, це була умовна IP-адреса. Уточню, що  фактично одночасно була геть інша історія, коли окремо так званий «Кіберберкут» поширював на Life.News, а згодом Першому каналі (Росія), геть вигадану історію про геть іншу буцімто «зламану пошту», — сказала Гуменюк.

Вона також додала, що американські журналісти питали, чому це могло статися.

«Я відповідаю, що ми всі — українські журналісти, які висвітлювали конфлікт, були в зоні ризику».

Нагадаємо, що у листопаді Associated Press повідомляла, що російські хакери Fancy Bear намагалися зламати пошту українських політиків.

Як повідомлялося, ця ж група хакерів два роки мала доступ до електронних поштових скриньок Міноборони Данії.