Угруповання кібершпигунів Fancy Bear, яке пов’язують із російськими спецслужбами, намагалися зламати поштові скриньки понад 200 журналістів по всьому світу.

Угруповання кібершпигунів Fancy Bear, яке пов’язують із російськими спецслужбами, намагалися зламати поштові скриньки понад 200 журналістів по всьому світу. Хакери, зокрема, намагалися атакувати і електронну пошту голови Громадського Наталії Гуменюк.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що Fancy Bear намагалися зламати близько 50 кореспондентів The New York Times та закордонних працівників медіа, зокрема, у Росії, Україні, Молдові та країнах Балтії.

«Це було в березні 2015-го. Якщо згадати, це було якраз після Дебальцевого, підписання перших Мінських угод. Окрім зйомок на Сході я також багато виступала на Заході, зокрема тоді був великий інтерес про те, що відбувається  і на лінії фронту, і з російською пропагандою. Тоді я просто не відкрила «заражений вірусом лист».

Цікаво, що перед тим я кілька разів отримувала повідомлення від Gmail, що у мою пошту намагалися увійти з Північної Кореї. Зрозуміло, що швидше за все, це була умовна IP-адреса. Уточню, що  фактично одночасно була геть інша історія, коли окремо так званий «Кіберберкут» поширював на Life.News, а згодом Першому каналі (Росія), геть вигадану історію про геть іншу буцімто «зламану пошту», — сказала Гуменюк.

Вона також додала, що американські журналісти питали, чому це могло статися.

«Я відповідаю, що ми всі — українські журналісти, які висвітлювали конфлікт, були в зоні ризику».

Нагадаємо, що у листопаді Associated Press повідомляла, що російські хакери Fancy Bear намагалися зламати пошту українських політиків.

Як повідомлялося, ця ж група хакерів два роки мала доступ до електронних поштових скриньок Міноборони Данії.

Поділитись: