ENRU

Російські хіміки попросили Путіна «захистити від продукції українського заводу»

Асоціація «Русхлор» попросила президента Росії Володимира Путіна ввести загороджувальні заходи щодо продукції українських заводів «Карпатнафтохім» і «Дніпроазот».

Про це йдеться в листі від 26 червня, з копією якого ознайомилися «Ведомости», пишуть «Новости Донбасса».

«Запуск українського підприємства «Карпатнафтохім» загрожує розвитку російських заводів», уважає асоціація.

«Карпатнафтохім» виробляє каустичну соду і полівінілхлорид (ПВХ). Обидві речовини використовуються для подальшої переробки: каустична сода використовується у виробництві целюлози, паперу і картону, а з ПВХ роблять, зокрема, віконні профілі.

За словами представників «Русхлору», «Карпатнафтохім» розглядає російський ринок каустику і ПВХ, як основний для надлишків продукції».

«Карпатнафтохім» належав «Лукойлу», але той продав завод у лютому. У червні, після п’яти років простою, підприємство відновило виробництво.

У листі «Русхлору» зазначається, що «Карпатнафтохім» підготувався до запуску.

Так, Кабінет міністрів України встановив квоти на безакцизне введення і закупівлю сировини для «Карпатнафтохіму», заборонив ввезення продукції російських «Русвініла» (входить у «Сибур») і «Каустика» (входить у «Нікохім»).

«Ми побоюємося демпінгу на російському ринку з боку «Карпатнафтохіму». Вихід на російський ринок може привести до зниження виробництва російськими підприємствами», — пише «Русхлор» у листі Путіну.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram