Культура

Російські кінематографісти виступили проти цензури фільму “Смерть Сталіну”

2 липня, 2018 19:38
Культура/Російські кінематографісти виступили проти цензури фільму “Смерть Сталіну”
Зберегти
Вигляд
Незалежний російський союз кінематографістів - КіноСоюз висловив протест проти цензури через заборону Міністерством культури РФ прокату сатиричного фільму Армандо Яннуччі «Смерть Сталіна».

Незалежний російський союз кінематографістів - КіноСоюз висловив протест проти цензури через заборону Міністерством культури РФ прокату сатиричного фільму Армандо Яннуччі «Смерть Сталіна».
Про це на своїй сторінці Facebook написала російський кінорежисер Марина Разбєжкіна.
«КіноСоюз висловлює категоричний протест проти використання прокатних посвідчень в якості цензурного інструменту та наполягає на тому, щоб нинішній порядок видачі прокатних документів, що дає окремим «впливовим» особам можливість на свій розсуд переносити випуск фільмів або зовсім не випускати їх в прокат, був скасований, як такий, що суперечить положенню Конституції РФ», — йдеться в повідомленні.
На думку КіноСоюзу, головною причиною заборони прокату картини Януччі стало зображення в карикатурному вигляді осіб, які в 50-ті роки займали вищі державні посади СРСР.
«Це - акт цензури, до якої керівники міністерства вдаються кожен раз, коли не знаходять правових підстав зупинити вихід неугодного їм фільму», — йдеться в заяві КіноСоюзу.
На даний момент Кіносоюз веде консультації з юристами, і планує подати заяву до суду за фактом використання прокатних посвідчень в якості інструменту цензури.
Наразі до керівницьтва КіноСоюзу входять російські кінематографісти: Андрій Прошкін, Борис Хлєбніков, Віталій Манський, Марина Разбєжкіна, Андрій Плахов, Олексій Федорченко, Олег Березін, Володимир Котт, Євген Гінділіс. Голова – Олексій Попогребський.

Як відомо, 23 січня 2018 року Мінкультури РФ відкликало прокатне посвідчення у британського фільму «Смерть Сталіна». За версією міністерства це сталося тому, що картина містить інформацію, поширення якої заборонено законодавством Російської Федерації.

Пов`язані новини