Життя

Російські кінематографісти закликали Москву гарантувати права Олега Сенцова

Життя/Російські кінематографісти закликали Москву гарантувати права Олега Сенцова
Зберегти
Вигляд

Громадська організація російських кінематографістів «Кіносоюз» закликала голову Ради з прав людини при президентові Росії Михайла Федотова зробити все можливе, щоб гарантувати право українського режисера Олега Сенцова на об’єктивне та законне розслідування і суд.

«Вражає очевидна невідповідність між діями, в яких звинувачують Сенцова, їхніми наслідками і безпрецедентною суворістю вироку, на якому наполягає звинувачення», – ідеться у зверненні на сайті «Кіносоюзу».

У документі міститься заклик ініціювати розслідування за фактом повідомлень про катування, що застосовувалися до Сенцова і ключового свідка на цьому процесі Геннадія Афанасьєва.

Автори звернення заявили, що приєднуються до заяви Європейської кіноакадемії на підтримку Сенцова, яка раніше закликала до негайного звільнення українського режисера.

На останньому засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону 19 серпня держобвинувачення вимагає для Сенцова покарання у вигляді 23 років суворого режиму, Кольченку – 12.

Вирок у справі очікується 25 серпня о 14:00.

/ фото Антон Наумлюк, Радіо Свобода

Пов`язані новини