Правозахисний центр Меморіал вважає директора «Бібліотеки української літератури» Наталью Шаріну політв’язнем. Про це йдеться в офіційній заяві центру.

«Порушення кримінальної справи відносно Натальї Шаріної відбулося на тлі антиукраїнської кампанії, яка триває з весни 2014 року в державних засобах інформації та у висловлюваннях офіційних осіб, які посідають вищі керівні посади в Російській Федерації. Одна з частин цієї кампанії - порушення кримінальних справ проти громадян, які публічно висловлюють позицію про те, що відбувається в Україні, відмінну від офіційної, або яким-небудь чином пов'язаних з Україною. З нашої точки зору, саме у світлі антиукраїнської кампанії і слід розглядати справу Наталії Шаріної», – йдеться у заяві центру.

Наталью Шаріну 30 жовтня Таганський районний суд Москви помістив під домашній арешт. Її підозрюють у поширенні забороненої в Росії книги українського політика Дмитра Корчинського.

Практику переслідування директора бібліотеки за те, що у фонді є видання визнані «екстремістськими» у Меморіалі назвали «репресивною практикою».

«Шаріна заявляє про свою невинність, про те, що вона суворо дотримувалася законодавства Російської Федерації під час роботи на посаді директора «Бібліотеки української літератури». Крім того, вона та інші співробітники бібліотеки стверджують, що вилучені в бібліотеці книги, визнані екстремістськими, не мали бібліотечної печатки, що не були пронумеровані і, ймовірно, були підкинуті для отримання приводу до порушення кримінальної справи», – наголосили правозахисники.

Меморіал заявляє, що Шаріна має бути терміново звільненено, а кримінальну справу – закрито.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile