Родина Дадіна понад місяць не може знайти його місцезнаходження після етапування з колонії у Карелії

Група російських правозахисників та літераторів звернулася до Федеральної служби виконання покарань з проханням прояснити долю політв’язня Ільдара Дадіна, засудженого за проведення мітингів без дозволу влади. Родина Дадіна понад місяць не може знайти його місцезнаходження після етапування з колонії у Карелії.

Звернення опублікував російський письменник Лєв Тімофєєв у мережі Facebook.

«Ми змушені знову звернути увагу громадськості на долю Ільдара Дадіна. Після інформації про те, що Дадін був етапований з колишнього місця ув'язнення, про його долю нічого не відомо ось уже протягом кількох тижнів», — йдеться у зверненні.

У зверненні наголошується, що керівництво ФСИН не відповідає на запити дружини Дадіна Анастасії Зотової.

«Питання про місце знаходження Ільдара Дадіна ми задаємо сьогодні керівництву ФСИН. Де Ільдар Дадін? Що з ним відбувається? У нас є підстави турбуватися за його життя», — зазначають правозахисники та літератори.

Крім Тимофєєва, звернення підписали Людміла Уліцкая, Віктор Шендерович, Сєргєй Пархоменко, Маріна Вішнєвєцкая, Лєв Рубінштейн, Алєксандр Подрабінек і Грігорій Пасько.

1 січня дружина Дадіна Анастасія Зотова написала в мережі Facebook, що сім'я засудженого опозиціонера вже місяць не може добитися від ФСИН відомостей про його місцезнаходження.

Нагадаємо, Дадін став першим в Росії засудженим за статтею про неодноразове порушення правил пікетування.

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили в зв'язку з розслідуванням даного інциденту.

На переконання ФСИН, перевірки колонії, медичне обстеження Дадіна тощо нанесли значних збитків, через які з політв'язнем планують судитися.

Поділитись: