Життя

Російські пропагандистські видання зареєструють в США як іноземних агентів

18 вересня, 2017 11:05
Життя/Російські пропагандистські видання зареєструють в США як іноземних агентів
Зберегти
Вигляд
За законом 1938 року «Про реєстрацію іноземних агентів» американські підрозділи Russia Today і Sputnik мають стати на облік.

Журналісти-розслідувачі Yahoo News Майкл Ізікофф і Хантер Уолкер повідомили, що міністерство юстиції США вимагає від американських підрозділів Russia Today і Sputnik стати на облік відповідно до закону 1938 року «Про реєстрацію іноземних агентів».

Зазначається, що Russia Today має контракти на виробництво контенту з двома юридичними особами, зареєстрованими у Вашингтоні: RTTV America і RTTV Studios, власником яких є ​​бізнесмен Алекс Язловскій, який має громадянство РФ та США, пише «Новая газета».

Повідомлення Russia Today про необхідність реєструватися в якості іноземного агента є наслідком січневої доповіді спецслужб, серед яких і ФБР, підвідомче Мін'юсту США.

У доповіді детально роз'яснюють пропагандистську  кампанію  кремлівських ЗМІ, спрямованих на дискредитацію виборного процесу в США в цілому і допомогу Дональда Трампа у вигляді поширення негативної інформації про Хілларі Клінтон.

Наприклад, у свій час активно порушувати тема її слабкого здоров'я, що було очевидною дезінформацією.

Згідно з американським законом, поняття «іноземна юридична особа» означає уряд іноземної держави або політичну партію.

Агентом іноземної юридичної особи є будь-яка особа, яка діє як його представник, є залученою в межах США в політичну діяльність в інтересах такої іноземної юридичної особи, діє як радник по зв'язках з громадськістю, рекламний агент, співробітник інформаційної служби або як політичний консультант, збирає або розподіляє кошти, представляє інтереси такої іноземної юридичної особи перед федеральним відомством або урядовцем.

Основна вимога цього закону полягає в тому, що кожна особа, яка стала агентом іноземної юридичної особи, має протягом 10 днів заповнити докладну реєстраційну форму мін'юсту.

Кожен агент іноземної юридичної особи повинен не пізніше 48 годин після початку пропагандистської акції в будь-якому її вигляді представити дві її копії міністру юстиції.

У будь-якому інформаційному матеріалі, що постачається агентом іноземної юридичної особи, має бути зазначено, що даний матеріал поширюється їм від імені іноземної юридичної особи, а також те, що дана вказівка ​​завірено міністерством юстиції.

За порушення вимог передбачена сувора відповідальність: штраф до $ 10 000 і / або тюремне ув'язнення до п'яти років, і на цей рахунок є судова практика.

Так, Майкл Флінн, колишній радник з національної безпеки президента США, 7 березня 2017 зареєстрував свою фірму Flynn Intel Group, Inc в якості агента уряду Туреччини, хоча лобістська діяльність здійснювалася Флінном ще в 2016 році.

Оскільки слідство ще триває, невідомо, чи будуть йому пред'явлені кримінальні звинувачення.

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини