Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) знайшло підтвердження фактів вживання допінгу російськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. Про це на на прес-конференції в Торонто заявив голова комісії WADA з розслідування можливих махінацій з допінг-пробами Річард Макларен. Відповідну доповідь оприлюднили на сайті організації.

За його словами, розслідування показало, що Міністерство спорту РФ керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів і їх антидопінговими пробами при активній участі ФСБ.

Крім того, у WADA з'ясували, у лабораторії в Сочі була організована система з підміни проб спортсменів, що беруть участь в іграх, а лабораторія в Москові підміняла позитивні допінг-проби Олімпіади-2014.

Зазначається, що комісія знайшла підтвердження словам колишнього глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який розповів виданню The New York Times, що не менш 15 російських спортсменів, які виграли медалі в Сочі, вживали допінг.

17 червня Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

В даний момент російські легкоатлети відсторонені від участі в міжнародних змаганнях. Таке рішення було ухвалено в листопаді 2015 роки після доповіді незалежної комісії WADA, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві.

У документі говориться, що позитивні допінг-проби легкоатлетів були знищені в московській лабораторії за участю Міністерства спорту і ФСБ.

Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Поділитись: