Керівництву Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського відмовили в організації освітнього процесу для кримських політв’язнів Олександра Кольченка та Нурі Прімова.

Федеральна служба виконання покарань удруге відмовила керівництву Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського в організації освітнього процесу для кримських політв’язнів Олександра Кольченка та Нурі Прімова.

Про це йдеться у відповіді російської служби, копію якої надали редакції Громадського.

Олександра Кольченка поновили на другому курсі географічного факультету ТНУ у квітні 2017 року. Також відомо про бажання Нурі Прімова здобути вищу юридичну освіту.

Першого листа з проханням сприяти організації навчання українських громадян направили до російських структур у червні 2017 року. Керівництво ТНУ зазначало, що готове адаптувати навчальні плани для комунікації в мережі інтернет, або звичайною поштою. Російська служба виконання покарань тоді відмовила з посиланням на відсутність у ТНУ ліцензії на освітню діяльність в РФ.

У наступному листі в ТНУ зазначили, що йдеться про ув’язнених громадян України, які мають право на освіту в українському вищі, гарантоване міжнародним гуманітарним правом. Також у вищі нагадали про взаємне визнання Україною та Росією дипломів про вищу освіту.

У відповіді на другий лист заступник директора служби виконання покарань Боярінєв відповів, що до позиції відомства про відмову в організації навчання Кольченка та Прімова «доповнень нема».

Детальніше про цю ситуацію та долю політв’язнів з «групи Сенцова» дивіться сьогодні о 21:00 у прямому ефірі програми Громадське.Крим.

Поділитись: