Про це розказав сирійський журналіст Монзер Етакі, у якого на одному з блокпостів російський офіцер забрав ноутбук, дрон, камеру.

Під час евакуації зі східного Алеппо мирні мешканці стикаються з проявами насильства та жорстокості з боку іранських та російських військових, що контролюють блокбости на виїзді з цієї частини міста.

Про один з таких випадків Громадському розказав сирійський журналіст Монзер Етакі, який кілька днів тому покинув Східне Алеппо в рамках евакуації. 

«В понеділок 19 грудня ми отримали дозвіл на евакуацію, я захворів поки жив всі ці дні в машині, люди навколо палили свої речі щоб зігрітись. Я потрапив в один з автобусів, але на одному з блокпостів російський офіцер забрав у мене ноутбук, дрон, камеру. Після цього нас відпустили, і ми доїхали до нульової зони – нейтральної території», – сказав він.

За словами журналіста, деякі повстанці досі лишаються в східному Алеппо разом зі своїми родинами.

«Але є ще деякі цивільні, які залишаються в Алеппо , вони хочуть бути евакуйовані разом із опозиційними бійцями, бо не довіряють росіянам та іранцям, які проводять евакуацію. Вони хочуть щоб їх захистили, але ООН та Червоний Хрест, які спостерігають за евакуацією не можуть надати захист. Вони не можуть завадити арештам людей», – сказав він.

Нагадаємо, що кілька днів тому у східному Алеппо іранські військові завернули назад конвой з тисячі людей, вбивши чотирьох з них.

Поділитись: