Російські ЗМІ: протестами у Гонконгу керують прибульці (огляд преси)

default/Російські ЗМІ: протестами у Гонконгу керують прибульці (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

У статті опублікованій на Wall Street Journal шведський економіст Андерс Ослунд пише, що корупція - один із найбільших внутрішніх ворогів України: згідно з даними Transparency International, вона перебуває на 144-му із 177 країн за рівнем сприйняття корупції громадянами. Український парламент, веде далі Ослунд, досі залишається "клубом мільйонерів": це дивно для країни з рівнем ВВП на душу населення менше 4000 доларів. Щоби подолати корупцію, Україні варто приклад із Естонії та Грузії. У першу чергу, на думку Ослунда, треба зменшити регуляторну роль держави, мінімізувати її втручання в економіку та приватизувати державні компанії.

BBC пише про "витік мізків" із Росії, який набрав загрозливих масштабів останнім часом. У 2013-му з країни виїхали, лише за офіційними даними, понад 186 тисяч людей - це вп'ятеро більше, ніж у 2011-му. Автор статті порівнює ситуацію із тією, що склалася у царистські часи, коли емігрували ліві революціонери, а також із масовим виїздом інтелігенції після Жовтневої революції 1917-го року та після розпаду СРСР у 1990-ті. Серед тих, хто емігрує зараз, багато відомих журналістів, яким у сучасній Росії, де все менше свободи слова, місця не залишилося: зокрема, це Леонід Бершидський, Олег Кашин, Олександр Щетинін. А от колишня очільниця сайту Lenta.ru Галина Тимченко виїхала до Риги, щоби створити там новий незалежний медійний проект - інтернет-видання "Медуза", фінансоване частково за гроші Михайла Ходорковського.

Washington Post публікує мапу того, як "повстанці" розширили територію під своїм контролем з початку офіційного перемир'я 5 вересня.

The Daily Telegraph публікує матеріал про чергові фейки російської пропаганди. Зокрема, про історію із "масовими похованнями" біля Донецька, процитовану навіть міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Самі ж представники так званої ДНР спростували поширену раніше інформацію про знайдені у колективній могилі 400 тіл, підтвердивши лише дані про 9 тіл. Прокремлівські медіа також цитували у своїх повідомленнях про 400 тіл заяву латвійця Ейнарса Граудінса, який представлявся спостерігачем ОБСЄ. Згодом організація спростувала, що ця людина працює в ОБСЄ.

"Рен-ТВ" з посиланням на інші ЗМІ пише, що протестами у Гонконгу керують прибульці. Російський телеканал публікує на своєму сайті відео, того що він називає "НЛО, яке кілька разів спускалося до опозиціонерів, щоби віддати накази керівникам мітингу". І цитує неназваних уфологів, які впевнені, що саме прибульці командують опозиціонерами, які протестують у Гонконгу. Втім, сенсація сумнівна: "НЛО" на відео схоже на дрон, який веде відеозйомку.