У випадку доведення фактів про застосування до російського політв’язня Дадіна тортур, його можуть звільнити достроково.

У випадку доведення фактів про застосування до російського політв’язня Ільдара Дадіна тортур, під час його перебування у колонії, його можуть звільнити достроково.

Про це в коментарі Громадському сказав адвокат Дадіна Алєксей Ліпцер.

«Усі його стягнення, які він отримав під час перебування в колонії, вони повинні бути визнані незаконними. Відповідно, у Ільдара з'явиться можливість звернутися з клопотанням про умовно-дострокове звільнення», – сказав він.

За словами адвоката, випадок з Ільдаром може стати прикладом для інших засуджених, які також зазнають знущань, але не заявляють про це.

Нагадаємо, Євросуд з прав людини надав скарзі політв'язня Дадіна пріоритетний статус. 

Ільдар Дадін став першим і поки єдиним засудженим за порушення закону про мітинги. У 2015 році Басманний суд Москви призначив йому покарання у вигляді трьох років колонії загального режиму. Пізніше Мосміськсуд скоротив цей термін до двох з половиною років.

1 листопада дружина Дадіна Анастасія Зотова повідомила, що активіста в колонії б'ють і катують, а також погрожують убити. Лист Дадіна дружині також було опубліковано виданням Meduza.

Напередодні комісія незалежних цивільних лікарів із Сегежскої центральної районної лікарні провела медичний огляд засудженого і не знайшла жодних слідів насильства. Лікарі оглядали активіста дві години і не знайшли на його тілі ніяких травм - навіть застарілих.

Повідомляється, що московські правозахисники в ці свідоцтва не вірять і хочуть переконатися в стані Дадіна особисто. У минулий вівторок голова Ради з прав людини Михайло Федотов направив лист у ФСИН з проханням допустити в колонію членів організації, але дозволу поки не отримав.

Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили в зв'язку з розслідуванням даного інциденту.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

3 листопада уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москалькова приїхала на зустріч з політв'язнем.

Поділитись: